Eğitim Şanlıurfa Sondakika

Şanlıurfa Öğretmen Evi kapandı!

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen büyük depremlerin ardından 11 ilde büyük enkazlar oluştu.

Yıkılan yapıların yanı sıra hasar gören birçok yapıda yıkılmayı bekliyor. Bunlardan birisi de Şanlıurfa'da bulunan Öğretmenler evi. Orta hasarlı olduğu tespit edilen ve kapanan Öğretmenler evinin akibetinin ne olacağı merak ediliyor. 6 şubat günü meydana gelen büyük depremlerin yaraları sarılmaya devam ediyor.

Türkiye'yi yasa boğan depremlerde Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman başta olmak üzere 11 ilde büyük enkazlar oluştu.  Depremin en hafif atlatan illerinden birisi olan Şanlıurfa'da 20 bina ne yazık ki meydana gelen depremlerde yıkıldı. 

Kentte, yıkılması belirlenen yüzlerce yapı var. Yaşanan depremde hasar gören yapılar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ekipleri tarafından tek tek tespit edildi.

HİZMETE KAPANDI

Şanlıurfa Öğretmenler Evi de hasar gören yapılardan. Depremde hasar gören Öğretmenler evinin hizmete kapandığı öğrenildi. Yıkılacak mı yada güçlendirme yapılarak yeniden hizmete mi girecek henüz bilinmiyor.

Edinilen bilgiye göre, hasar tespit için önümüzdeki günlerde yeniden bir kontrolün yapılacağı ve buradan çıkacak karar doğrultusunda nihai sonuca varılacağı öğrenildi.

Düşünceni paylaş

Back to top button