Öğrenciler, Osmanbey ve Zeytindalı'na ek sefer istiyor!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nce alınan 150 otobüsten 100'e yakını seferlere başladı. Buna rağmen bir çok hatta sıkıntı devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nce satın alınan 150 otobüsün perderpey gelmesi ve seferlere başlamasından sonra bazı hatlarda yoğunluğun önemli ölçüde azalacağı duyurulmuştu. Ancak hiç de öyle olmadı. Özellikle sabah saatlerinde bir çok hatta aşırı yoğunluk dikkat çekiyor. Vatandaşlar, aşırı dolu olduğu için duraklarda durmayan otobüslerle karşılaşıyor. 

Harran Üniversitesi öğrencileri ve hasta-hasta yakınları tarafından kullanılan Osmanbey hattı otobüslerinde de özellikle sabah saatlerinde aşırı yoğunluk söz konusu.

Bu konudaki görüntülerden biri sosyal medya kullanıcılarından Mahmut Demir tarafından paylaşıldı. Demir, 'Belediyenin öğrenci yoğunluğu olan bölgelere derse geç kalmama ve havanın soğuk olması nedeni ile ek otobüs seferi çıkartması önemli hizmetlerden birisi olacaktır. Eyyübiye bölgesinde 62 ve 24 numaralı hatlar ve Zeytin dalı kampüsü bölgesine çalışan otobüslerde aşırı yoğunluk oluyor gençleri soğukta bekletmemek için 1 adet ek sefer düzenlemek zor olmamalı' yorumunu paylaştı.

Öte yandan Balıkayağı ve Çardaklıkaya Bulvarlarına çalışan 75 Nolu otobüs hattını kullanan bazı vatandaşlar, araç sayısının yetersizliği yüzünden özellikle sabah saatlerinde mağduriyet yaşadıklarını dile getirdiler.

Düşünceni paylaş

Back to top button