FLAŞ | Yenişehir'deki bu okulda neler oluyor?

Şehit Tanju Sakarya Anadolu Lisesi öğrencilerinin bazı eşyaları çalındı. Veliler, Okul İdaresinin ilgisizliğinden ve güvenlik önlemlerinin yetersizliğinden yakındı.

Haliliye''ye bağlı Ertuğrulgazi Mahallesinde bulunan Şehit Tanju Sakarya Anadolu Lisesi’nde yaşanan hırsızlık olayı, Okul idaresinin bu olaya yaklaşımı Velilerin tepkisine yol açtı. 

Hafta içerisinde ilimizde bulunan Şehit Tanju Sakarya Anadolu Lisesi’nde,5. Sınıf öğrencilerinin Beden Eğitimi dersine gitmesiyle boşalan sınıfa giren kişi ya da kişiler öğrencilerin 1 adet telefon, 1 öğrenci otobüs kartı, 30 kalem 500 TL civarında para ve birkaç onlu defterleri çaldı.

Ders sonunda sınıfa giren öğrenciler söz konusu eşyaların yerinde olmadığını fark edince durumu idareye bildirdi. Okul idaresi hırsızlık olayı karşısında yeterince ilgilenmeyip “eşyalarınıza sahip çıkın” diyerek geçiştirmişti.

Eşyaları çalınan öğrencilerin velileri tepkilerini şu sözlerle özetledi:

“Okul müdürünün bu olaya el koyması gerekirken başından savması bizleri üzmüştür. Bu şehirde Milli Eğitim var, Valilik var, illa o makamlara şikâyet etmemiz mi gerekiyor? Müdür beyin acilen bu olayın faillerini bulması lazım. Umarız bu olayın devamı gelmez” (urfabirHA)

Düşünceni paylaş

Back to top button