Güncel

Abide Kavşağında Erdoğan alarmı

Abide İlave Köprü kavşağı projesinin planlanan süreden önce tamamlanması için yapımcı firma çalışmalara hız verdi. Açılışın bu ay içinde ilimize gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını üstlendiği Abide İlave Köprü projesinde çalışmalar iyice hızlandırıldı. 

18 Mart Caddesini Karaköprü yoluna bağlayan üst köprü yaklaşık 2 hafta önce açılmıştı. Karaköprü yolunu İpekyol'a bağlayacak üst köprünün ise bu ay içinde trafiğe açılması bekleniyor. Yapımcı firmaya tanınan süre ve elektronik tabela son 5 haftayı işaret ediyor. Ancak yapımcı firmanın Aralık ayına girilmeden projeyi tamamlamak istediği ve bu anlamda çalışmaları hızlandırdığı öğrenildi. 

Viyadükte çalışmalar tamamlanma aşamasına gelirken, önümüzdeki günlerde Karaköprü'yü Atatürk Bulvarına bağlayan kesim trafiğe açılacak. Böylece araçların şehir merkezine gelmek için İpekyol'u kullanmasına gerek kalmayacak. 

Öte yandan 18 Mart caddesinde bir süredir devam eden asfalt çalışmaları da son aşamaya geldi. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Abide üst köprü projesinde resmi açılışı bu ay içinde ilimize gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Toplu Açılış' kapsamında gerçekleştirmesi bekleniyor. 

UrfabirHA

Düşünceni paylaş

Back to top button