Haliliye'de yollar yenileniyor

Haliliye’de merkez mahallelerde devam eden sıcak asfalt çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, ömrünü tamamlamış ve yeni yolların asfalt çalışmalarıyla daha uzun ömürlü ve konforlu hale geldiğini söyledi. Canpolat, “Haliliyemizi hummalı bir şekilde geleceğe, yarınlara hazırlıyoruz” dedi.

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Başkan Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla hayata geçirilen 70 milyonluk asfalt yatırımının ardından kırsal ve merkez mahallelerde yaklaşan kış ayları öncesi çalışma temposunu arttırmış durumda. 

 

Kırsal mahallelerde asfalt çalışmalarını etap etap sürdüren ekipler, merkez mahallelerden Refahiye ve Hamidiye'de eş zamanlı olarak sıcak asfalt çalışmaları gerçekleştiriyor. 

 

Asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Canpolat, ömrünü tamamlamış yolları yenilemeye çalıştıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

 

“Bir taraftan Refahiye Mahallemiz bir taraftan Hamidiye Mahallemizde sıcak asfaltla ilgili işlemlerimiz devam ediyor. Mahallelerimiz sıcak asfaltla buluşturuyoruz. Mahallelerimizdeki hem yeni yollarımızı hem de ömrünü tamamlamış yolların üst tabakasını kaldırarak, kıştan önce inşallah asfalt işlemlerini tamamlamış olacağız. Refahiye, Hamidiye Mahallelerimizin ardından Yenişehir, Ulubatlı, Ertuğrul Gazi ve Veysel Karani şeklinde Mahallelerimizde eskimiş, yıpranmış, ömrünü tamamlamış asfaltlarımızı yeniliyoruz. Yol bir medeniyettir, bu medeniyet çerçevesi içerisinde Haliliye’mizde gerek merkez gerek kırsal mahallelerde asfalt çalışmalarımız hummalı bir şekilde devam ediyor. Haliliye’nin her tarafı, doğalgaz çalışmaları da dahil olmak üzere bir şantiye alanına dönmüş durumda. Haliliye’mizi hummalı bir şekilde geleceğe, yarınlara hazırlıyoruz. Haliliye halkımıza sıcak asfalt çalışmalarımız hayırlı olsun.”

 

Hamidiye Mahalle Muhtarı İbrahim Demirkol ise mahalle sakinleri adına Başkan Canpolat’a teşekkürlerini ileterek, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Tam 25 yıldır bu asfaltımız var, tahriş olmuştu artık. Araçlar geçemez haldeydi. Sağ olsun başkanımıza bir söylememizle buraya ekip gönderdi, şu anda bütün sokaklarımız yenileniyor. Allah razı olsun, sağ olsun, var olsun” dedi.

 

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise Başkan Canpolat’ın talimatlarıyla asfalt atağının etap etap devam edeceği belirtildi.Düşünceni paylaş

Back to top button