Ekonomi Şanlıurfa Siyaset Sondakika

Her önüne gelen Urfalıları sömürüyor!

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 'Trajıkomik' diyerek, Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürlüğü personelinin promosyon mağduriyetini anlattı ve sordu: Diğer kamu kurumları, 3 yıllığına 27 bin lira, 35 bin lira, 41 bin lira şeklinde bankalarla maaş promosyonu anlaşması yaparken neden Şanlıurfa Göç İdaresi Müdürlüğü’nde rakam 3 bin lirada kalıyor?

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 'Trajıkomik' diyerek, Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürlüğü personelinin promosyon mağduriyetini anlattı. 

Tanal, ''Nedir bu Şanlıurfalıların çektiği? Artık yeter!'' dedi ve 'Trajikomik' bulduğu durumu şöyle anlattı:

''Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürlüğü, 2 bin 500 personeli ile İl Göç İdareleri arasında en kalabalık teşkilat konumundadır.

Tüm bankalar, kamu-özel fark etmeksizin, kendi aralarında anlaşmışçasına Şanlıurfa İl Göç İdaresi’ne personeli için 3 yıllığına 3 bin TL maaş promosyonu teklif ediyor.

Muhtemelen bu rakam üzerinde herhangi bir bankayla anlaşma sağlanacak.

Diğeri İl Göç İdareleri, kendi personeli için yüksek rakamlı anlaşmalara imza attı.

Örneğin Adana İl Göç İdaresi Müdürlüğü, 19 bin TL banka promosyonu anlaşması yaptı.

Ak Parti gibi bankalar da Şanlıurfalıları ‘çantada keklik’ olarak gördüğü için anlaşmalı şekilde 3 bin TL’lik #promosyon teklifinde bulunuyorlar.

Nedir bu Şanlıurfalıların çilesi? Her önüne gelen sömürüyor, mağdur ediyor?

Burada asıl suç, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı’nındır.

Neden her İl Göç İdaresinin münferit şekilde bankalarla anlaşma yapmasına olanak sağlanıyor?

81 ildeki Göç İdaresi personelini kapsayacak şekilde, merkezden bankalarla görüşülse, anlaşılsa, Şanlıurfa örneğindeki gibi bir mağduriyet ortaya çıkmayacaktır.

Diğer kamu kurumları, çalışanları için 3 yıllığına 27 bin lira, 35 bin lira, 41 bin lira şeklinde bankalarla maaş promosyonu anlaşması yaparken neden Şanlıurfa Göç İdaresi Müdürlüğü’nde rakam 3 bin lirada kalıyor?

Urfalı emekçileri sahipsiz sandığınız için mi böyle hareket ediliyor?

İçişleri Bakanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı, Şanlıurfa Göç İdaresi Müdürlüğü’ndeki emekçilerin sömürülmesini engellemek için gerekli adımı atmalıdır.'' (urfabirHA)

Düşünceni paylaş

Back to top button