Urfa'da ki o hastane tercih ediliyor

Kanser hastaları için son teknoloji ve güncel tedavi yöntemleri Şanlıurfa’da uygulanıyor. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ileri düzey yumurtalık kanseri ameliyatı cerrahi onkoloji doktorları tarafından başarıyla gerçekleşiyor.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi Onkoloji Uzmanı Op. Dr. Halil Türkan yaptığı açıklamada,

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesinde cerrahi onkoloji uzmanı olarak yaklaşık 1 yıldır görev yapıyorum. Bu süreçte gerek Şanlıurfa il ve ilçelerinden, gerekse de çevre illerden kanser tedavisi için hastanemize başvuran hastalarımıza gerekli olan tüm tedavisi başarıyla uygulanmaktadır. Kanser hastalığının tanı ve tedavi aşamasındaki kullanılan son teknolojik cihazlar hastanemiz bünyesinde olup bunları her biri alanında uzman saygı değer hocalarımız tarafından başarıyla uygulanabilmektedir. Kanser hastalarının ameliyatının yanında kemoterapi ve radyoterapi tedavisi de başka illere gitmeden Şanlıurfa'mızda uygulanabilmektedir.  Tiroid bezinden, memeden kaynaklı kanserlerin ameliyatları hastanemizde başarıyla yapılabildiği gibi deneyim ve ekip gerektiren yemek borusu, mide, kalın barsak, karaciğer, pankreas ve yumurtalık kaynaklı kanserlerin de ameliyatını da oluşturduğumuz ekip arkadaşlarımızla başarıyla yapılmaktadır. Örneğin 6 gün önce yumurtalık kaynaklı ileri evrede kanseri olan hastamıza Sitorediktüf cerrahi dediğimiz zorlu ve sabır gerektiren ameliyatını başarıyla yaptık ve aynı seansta karın içinde ısıtılmış sıcak kemoterapi verdik. Bu hastamızda olduğu gibi diğer kanser hastalarımızda da son teknoloji ve güncel tedavi yöntemlerini hastalarımıza uygulamaktayız.

 Kanser hastalığı tanı alındığında hastalar psikolojik manada çöküntüye uğradığı gibi bu rahatsızlık maddi, manevi yük getiren bir durum söz konusu olabilmektedir.  Biz cerrahi onkoloji hekimleri olarak alanında kendini kanıtlamış hocalarımızdan öğrendiklerimizi siz halkımıza uygulamak için görevliyiz. Bu konuda halkımızın kanser hastalığının tedavisinin ilimizde başarıyla uygulandığını belirtmek isterim”dedi.

Düşünceni paylaş

Back to top button