Asayiş Şanlıurfa Siyaset Sondakika

Ölüme davetiye çıkaran yola tepkiler sürüyor... Tüysüz: Acil çözüm gerekiyor!

Şanlıurfa’da sık sık yaşanan trafik kazalarının ardı kesilmezken bir haber de Karaköprü ilçesine bağlı Kabahaydar Köyü civarındaki kavşaktan geldi. Kavşağın ‘ölüme davetiye’ çıkardığını belirten DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Tüysüz, kazada yaralan hastanın yakınlarını hastanede ziyaret etti.

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Kabahaydar Köyü civarındaki kavşakta yaşanan trafik kazasında 1 kişi ağır yaralandı. Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Şanlıurfa İl Başkanı Tüysüz, yaşanan kazadan sonra yolun tehlikeli ve ölüme davetiye çıkardığını söyleyerek tepki gösterdi.

 

Kavşağın mevcut haliyle birçok kazaya sebebiyet verdiğini vurgulayan, Tüysüz, trafik ışığının, hız kesici kavisin, yön levhalarının olmayışının bulunmadığına dikkati çekti. Tüysüz, sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Trafik kazası sonucu tıp fakültesinde yoğun bakımda yatan Abuzer Satış’ın hastane bahçesinde umutla bekleyen yakınlarını ziyaret ettik, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bu vesileyle tüm hastalarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu kaza Kabahaydar Kavşağında bir tırın arkadan çarpması sonucu oldu. Bu kavşak ölüme davetiye çıkarıyor. Burada trafik ışığı yok, hız kesici kavis, yön levhası yok. Çok işlek 3-4 tane düğün salonu var ve yeterince aydınlatma yok. Horzum Köyüne giden yola girebilmek için ters şeritten giren bolca araçlar var. Her taraf tehlike. Ölümün bu kadar kol gezdiği bir yer daha var mı bilemiyoruz. Olmaması gereken her şey var olması gereken hiçbir şey yok. Buraya çok acil derhal çözüm gerekiyor. Yapılan yollar verilen hizmet ne derece iyi olursa olsun insan yaşamını merkeze almıyorsa değersizdir”.

Düşünceni paylaş

Back to top button