Usta Gazeteci Ayhan vefat yıl dönümünde de aynı acıyı yaşattı

Geçen yıl ani vefatıyla, arkasında pek çok izler bırakıp aramızdan ayrılarak dünyasını değişen Gazeteci Ali Recai AYHAN ebediyete irtihalinin 1. Yıl dönümünde sevenlerini bir kez daha yasa boğdu.

 

REHA Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Recai AYHAN 20.07.2020’ de yaşadığı kalp krizi sonucu yaşamını yitirerek sevenlerini yasa boğmuş, aziz naâşı aziz vatan toprağına tevdi edilerek son yolculuğuna uğurlanmıştı. 

 

Şanlıurfa Basın tarihinde yarım asrı geride bırakan AYHAN ailesi başta olmak üzere, tüm sevenlerine vefat yıl dönümü münasebetiyle, yokluğundan mütevellit bir kez daha ilk günkü gibi acı yaşatan Şanlıurfa basınının usta ve cesur ismi Gazeteci Ali Recai AYHAN, kurucusu olduğu REHA Medya Grubu ile aynı zamanda Şanlıurfa’da bir basın okulu olarak akademi konumunda hizmet etmiş ve memleket te bir çok gazetecinin yetişmesine vesile olmuştur.

 

“Günün getirdiği” başlıklı köşesinden yapmış olduğu yorum ve manşete taşıdığı haberlerle “Hakkın hatırı Âlîdir hiçbir hatıra feda edilemez” şiarından ödün vermeden cesur gazetecilik dersi vermiş, memleketin ve kutsal gazetecilik mesleğinin onuru için büyük mücadelelerde imzası olan Şanlıurfa Basınının duayen ismi Merhum Ali Recai AYHAN’ ı, büyük ustayı vefatının seneyi devriyesinde bir kez daha rahmet, sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz…

Düşünceni paylaş

Back to top button