AK Parti’de ‘Özşavlı’ rahatsızlığı!

AK Parti Şanlıurfa milletvekillerinden Doç. Dr. Halil Özşavlı'nın son dönemlerde katıldığı buluşmalarda Viranşehir'in HDP'den AK Parti'ye geçmesinin en büyük mimarını, kendisi gibi lanse etmesi tepkileri giderek arttırıyor.

Şanlıurfa'da Viranşehir bölge milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı'nın "Viranşehir'i 20 yıl sonra HDP'den AK Parti'ye ben kazandırttım" şeklinde ifadeleri parti içerisinde huzursuzluğu da beraberinde getirdi. Son olarak CHP'li Mahmut Tanal ile tartışmasında yine aynı dili kullanarak özellikle Viranşehir'deki AK Parti başarısının tek kaynağını kendisi olarak gösteren Vekil Özşavlı'nın tutumu kapalı kapılar ardında en çok tepki çeken ifade olarak gündeme yansıyor.    

 

TEPKİ ANKARA'YA KADAR YANSITILDI 

Her geçen gün büyüyen tartışmalara kulak tıkayan ve aynı ifadeleri kullanmaya devam eden Vekil Özşavlı'nın parti içerisindeki huzursuzluğu had safhaya ulaştıran tutumu devam ederken, şikayetler Başkent Ankara'ya kadar yansıdı. Alınan duyumlara göre Özşavlı'nın partiden kopuk ifadelerinin teşkilatlarda moral kaybı yaşattığı ve tartışmalara neden olduğu belirtildi. Seçim döneminde gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm AK Partili teşkilatların emeklerini hiçe sayarak tutumunu sürdüren Özşavlı'nın bu duruşundan vazgeçmesini isteyen partililer "AK Parti her zaman bir bütündür. Kimsenin tekil bir başarısı değildir. 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman birleştirici ve bütünleştirici çağrısına karşı böylesine ifadeler kullanan sayın Vekil Özşavlı, partiye büyük zarar veriyor. Uyarılara rağmen aynı ifadeleri tekrar tekrar kullanıyor. Teşkilat içerisinden tepkiler giderek büyüyor" şeklinde ifadeler kullandılar. Bu arada Özşavlı’nun bu çıkışı, Viranşehir’de AK Parti’ye çalışan kanaat önderleri, aşiret temsilcileri ve meclis üyelerinde de rahatsızlığa yol açtı. Bu rahatsızlığın Şanlıurfa’daki yetkililere de iletildiği öğrenildi.   

SOSYAL MEDYADA "ENGELLEYEN VEKİL" OLARAK ADLANDIRILIYOR 

Öte yandanVekil Özşavlı'nın sosyal medyada kendisine yönelik eleştiride ve talepte bulunan kişileri de engelli girişimi tepki ile karşılanıyor. AK Parti Milletvekilleri arasında bu yöntemi en sıklıkla kullanan vekil olarak adlandırılan Vekil Özşavlı ile ilgili şikâyetler giderek artarken, parti içerisinden bu tutumuna nasıl bir cevap verileceği merakla bekleniyor.

Düşünceni paylaş

Back to top button