SON DAKİKA | 1 Eylül'den itibaren kısıtlama başlıyor!

Sağlık Bakanlığı son 24 saatteki yeni vaka sayılarını bölge bölge açıklayarak duyurdu.
Türkiye'de son 24 saatte 1203 kişiye covid-19 tanısı konuldu, 22 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 255 bin 723, can kaybı 6 bin 80 oldu. Son 24 saatte 772 kişinin daha iyileşmesiyle covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 235 bin 569 oldu. Bakan Koca yaptığı değerlendirmede, "Yenilen corona virüs olacak" ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son verilere ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:
"Yeni hasta sayımız düne göre düşük. İyileşen hasta sayımız yeni hastalardan az. Ağır Hasta sayısında yükseliş devam ediyor. Hasta tedavi ederek başarılmış salgın mücadelesi yoktur. Büyük mücadele tedbirle verilir. Tedbir alalım. Yenilen koronavirüs olacak."
Öte yandan Sağlık Bakanlığı bölge bölge yeni vaka sayıları açıkladı. Bir bölgedeki düşüş ise dikkatlerden kaçmadı...

Doğu Karadeniz 
Sağlık Bakanlığı'nın geçtiği verilere göre Doğu Karadeniz'de 41 yeni vaka görüldü.

Batı Marmara 
Sağlık Bakanlığı'nın geçtiği verilere göre Batı Marmara'da 10 yeni vaka görüldü

Batı Karadeniz 
Sağlık Bakanlığı'nın geçtiği verilere göre Batı Karadeniz'de 82 yeni vaka görüldü.

Kuzeydoğu Anadolu 
Sağlık Bakanlığı'nın geçtiği verilere göre Kuzeydoğu Anadolu'da 83 yeni vaka görüldü.

Orta Anadolu 
Sağlık Bakanlığı'nın geçtiği verilere göre Orta Anadolu'da 176 yeni vaka görüldü.

Ortadoğu Anadolu 
Sağlık Bakanlığı'nın geçtiği verilere göre Ortadoğu Anadolu'da 116 yeni vaka görüldü.

Ege 
Sağlık Bakanlığı'nın geçtiği verilere göre Ege'de 79 yeni vaka görüldü.

Akdeniz 
Sağlık Bakanlığı'nın geçtiği verilere göre Akdeniz'de 113 yeni vaka görüldü.

Doğu Marmara: Bir önceki güne göre vaka sayısı...
Sağlık Bakanlığı'nın geçtiği verilere göre Doğu Marmara'da 63 yeni vaka görüldü. Bir önceki güne göre vaka sayısındaki -20 hastalık düşüş yüzleri güldürdü.

Batı Anadolu 
Sağlık Bakanlığı'nın geçtiği verilere göre Batı Anadolu'da 237 yeni vaka görüldü.

Güneydoğu Anadolu 
Sağlık Bakanlığı'nın geçtiği verilere göre Güneydoğu Anadolu'da 272 yeni vaka görüldü.

İstanbul 
Sağlık Bakanlığı'nın geçtiği verilere göre İstanbul'da 141 yeni vaka görüldü.

Iğdır'da vaka sayısı arttı
Iğdır Valiliği, ilde artan koronavirüs vakaları için yeni tedbirler almaya devam ediyor. Iğdır Valiliği insanlığı tehdit etmeye devam eden Kovid-19 virüsünün hızla yayılmasını önlemek için temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaya ve uymayanların da uyarılmasına davet edilerek, bu konuda görülen ihlallerin, hayata geçirilen 155, 156 nolu numaranın yanı sıra 0505 177 26 11 whatsApp ihbar hattı'na iletebileceği belirtildi.

Bu hatta gelen mesajlar ilgili denetim ve kontrol birimlerince takibi yapılarak çözüme kavuşturulacak.

Burdur'da bin nüfuslu köy karantinaya alındı
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Susuz köyü Korona virüs vakalarındaki artış sebebiyle karantina altına alındı. Köye giriş çıkışlar kapatılarak ikinci bir karara kadar vatandaşların dışarı ile teması kesildi.

Sağlık personeli, kolluk kuvveti gibi görevli personel haricinde giriş çıkışların kapatılması kararı ile köy yolları kepçeler ile kum dökülerek giriş çıkışlar kısıtlandı. Tarımsal ve hayvancılık faaliyetlerinin, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile yapılacak ortak çalışma çerçevesinde oluşturulacak izin sistemiyle aksatılmadan kontrollü bir şekilde yürütülmesi devam edeceği bildirildi.

Alınan tedbirlerin ivedilikle uygulanması, tedbirlere aykırı davranılması durumunda idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin ise Türk Ceza Kanunu’nun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması kararları uygulanacağı bildirildi.

6 kişide pozitif vaka
Susuz köy muhtarı Mehmet Dilek köyün 21 Ağustos 2020 Cuma bugün saat 14:00 itibariyle karantinaya alındığını belirterek, "Görevli arkadaşlar yolları bariyerler kapattı. Köyümüz de 6 tane pozitif vaka ve 11 tanede temas etmiş vatandaşımız var."dedi.

Çankırı Valisi duyurdu: 1 Eylül'de kısıtlama başlıyor
Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 1 Eylül'den itibaren düğün geleneklerinin ve evlilik adetlerinin kısıtlanacağını belirtti.

Vali Ayaz, asırlardır günümüze kadar yaşatılan düğün geleneklerinden bayrak dikimi, baş donanma, kız kınası ve kız-erkek evlerinde düzenlenen mevlitlere izin verilmeyeceği, sadece 3 saatle sınırlı düğün yapılmasına müsaade edileceğini duyurdu. (Milli Gazete)

Düşünceni paylaş

Back to top button