Başkan Mustafaoğlu'ndan 15 Temmuz Mesajı...

Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs İşletmecileri Derneği Başkanı Abdulkadir Mustafaoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 
Başkan Mustafaoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Darbe girişiminde bulunan hainler demokratik devletin temeli, milli egemenliğimizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizi bile bombalama cüretinde bulunmuş ancak milletvekillerimiz milletin meclisini, canları pahasına korumuşlardır. Halkımız vatan uğruna sokaklara dökülmüş, hiç düşünmeden canlarını feda etmiştir.15 Temmuz şüphesiz ki, demokrasimizi ve özgürlüğümüzü elimizden almaya, birlik ve bütünlüğümüzü bozmaya yönelik acımasız bir saldırıdır. Neticesinde ise bu hain plan; demokrasinin, birlik ve bütünlüğün elimizden alınamayacağını kanıtladığımız büyük bir başarı ile sonuçlanmıştır. 15 Temmuz’un yıl dönümünde milletimize, laik ve demokratik devletimize yapılan her türlü kötü niyetli saldırıyı lanetliyor, 15 Temmuz Şehitlerini bir kez daha rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum.” Şeklinde konuştu. 
Öte yandan ise Başkan Mustafaoğlu, Ayasofya’nın 86 yıl sonra ilk kez Cuma namazını kılınacağı ve bu namazı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kıldırmalarını istedi.Düşünceni paylaş

Back to top button