Çakır: “Bu ayıp Urfa’ya yeter”

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Nihat Çakır, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Sarı-Yeşilli ekibin 3. Lig’e düşürülmesi kararını değerlendirerek, “Bu ayıp Urfa’ya yeter” diye sitem etti.

Türkiye Futbol Federasyonu, 2. Lig’den metamatiksel olarak düşmesi kesinelşen Şanlıurfaspor’un bir alt lige düşürülmesine onay verdi. Liglerin oynanmamasının iptal edilmesine rağmen Sarı-Yeşilli ekibin küme düşürülmesi Şanlıurfa sporkamuyunda tepkiyle karşılandı. 
Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Nihat Çakır, Urfaspor’un düşmesi ile ilgili şu açıklamada bulundu;

Ana Sayfa SPOR Çakır: “Bu ayıp Urfa’ya yeter” 09 Temmuz, 2020, Perşembe 10:55 Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Nihat Çakır, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Sarı-Yeşilli ekibin 3. Lig’e düşürülmesi kararını değerlendirerek, “Bu ayıp Urfa’ya yeter” diye sitem etti. ŞANLI HABER AJANSI – (ŞHA) Türkiye Futbol Federasyonu, 2. Lig’den metamatiksel olarak düşmesi kesinelşen Şanlıurfaspor’un bir alt lige düşürülmesine onay verdi. Liglerin oynanmamasının iptal edilmesine rağmen Sarı-Yeşilli ekibin küme düşürülmesi Şanlıurfa sporkamuyunda tepkiyle karşılandı. Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Nihat Çakır, Urfaspor’un düşmesi ile ilgili şu açıklamada bulundu; “TFF başkanı ve yönetimi 112 gün sonra aldığı bu utanç kararını ve bu kararı en yüksek perdeden dillendirmeyin  kınama yapmayan şehrin tüm dinamiklerine yazıklar olsun diyorum.Urfaspor kümeye düşmedi, bizler elbirliğiyle düşürdük. Pandemiden dolayı terör ve uyuşturucu suçu hariç af çıktı. Aynı gerekçeyle liglerimiz  iptal edildi bizlere de benzer bir af uygulandı, bu aftan Urfaspor Karabük spor mahrum bırakıldı. Bizleri hangi suçtan dolayı af kapsamına almadılar bu ayıp Urfa’ya yeter. Aslında TFF nin bizi düşürmesine gerek yoktu. Biz bize yeteriz URFAM, bir Niğde kadar olamadık 14 puan altalar kurtulması mucize kalan 5 maçını yenecek üstündeki beş maçını kaybedecek bu Niğde ligde kaldı. Sevin urfam, sevin Fk sevdalıları Urfaspor küme düştü.”

Düşünceni paylaş

Back to top button