Tüm Amatör Kulüplere maske desteği

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, önemli bir hareketin altına imza attı. 10 bin amatör kulübün yanı sıra hakemler, saha komiserleri ve kulüp çalışanlarına 1 milyon maske dağıtıldı. Gönderilen maskeler Şanlıurfa'ya da ulaştı.

Koronavirüs nedeniyle sporda amatör camialar da zor günler geçiriyor. Ancak Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, bu süreçte önemli bir hareketin altına imza attı. 81 ilde herbir kulübe 30 adet olmak üzere toplamda 10 bin kulübün yanı sıra hakemler, saha komiserleri ve kulüp çalışanlarına maske dağıtıldı. Buna göre dağıtılan maske sayısının 1 milyon olduğu açıklandı. Konuyla ilgili konuşan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ali Düşmez ise, “Tüm paydaşlarımıza maskeleri ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

 

"GÜN BİRLİK GÜNÜ"

Amatör kulüplere desteklerini sürdürmeye devam edeceklerini söyleyen Düşmez, “TFF ve TASKK olarak sponsorumuza çok teşekkür ediyorum. Üyemiz olan herkese yardım etmeye devam edeceğiz. Bugün birlik günüdür. Amatör camialar olarak bu zor günleri beraber aşacağız. Her durumda birlik ve beraberliğe vurgu yapıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

AKTAŞOĞLU'NDAN DÜŞMEZ'E TEŞEKKÜR

Şanlıurfa'ya ulaşan maskeleri memnuniyetle karşılayan Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Mehmet Aktaşoğlu yaptığı açıklamada, " Sayın Genel Başkanımız Ali Düşmez'e geçirdiğimiz bu zor günlerde kulüplerimize verdiği bu anlamlı destekten ötürü sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Biz Şanlıurfa ASKF olarak salgın döneminde de kulüplerimiz adına gerekli tüm önlemleri almak adına var gücümüzle çalışırken Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'muzun desteği de bizleri onure etmiştir. Elimize ulaşan maskeleri kulüp ayırtetmeksizin dağıtmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi ve bundan sonra salgınla mücadele adına atılması gereken tüm adımları atmaktan çekinmeyeceğimizi bilmenizi isterim. Biz ASKF olarak tüm kulüplerimizin her zaman yanındayız" ifadelerini kullandı.

Düşünceni paylaş

Back to top button